Wyszukiwarka zaawansowana
RAZEM: 0.00 zł

REGULAMIN

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO

BYDGOSKIEGO ANTYKWARIATU NAUKOWEGO


 1. Sklep internetowy pod nazwą Bydgoski Antykwariat Naukowy Wiesław Dreas (w dalszej części Regulaminu nazywany Antykwariatem) jest integralną częścią firmy o tej samej nazwie, działającej na podstawie stosownych przepisów o działalności gospodarczej, z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 3.
 2. Sprzedaż za pośrednictwem sklepu internetowego jest prowadzona równolegle ze sprzedażą w tradycyjnym sklepie – siedzibie Antykwariatu. Oferta internetowa jest regularnie aktualizowana, ale incydentalnie może zdarzyć się, iż zamówiona książka lub inny przedmiot znajdujący się w ofercie zostały sprzedane, stąd wynika każdorazowa konieczność potwierdzenia przez Antykwariat jej dostępności.
 3. Po potwierdzeniu dostępności zamówionej rzeczy jest ona zarezerwowana dla Zamawiającego przez kolejnych 5 dni.

  Realizacja zamówienia następuje po dokonaniu wpłaty przez Zamawiającego na konto Antykwariatu.

  Brak wpłaty na konto Antykwariatu w wymienionym okresie 5 dni powoduje anulowanie  rezerwacji i zamówienia.

  Po otrzymaniu należności w kwocie zgodnej ze złożonym zamówieniem Antykwariat dokonuje wysyłki pod wskazany w zamówieniu adres.
 4. Wysyłka odbywa się od poniedziałku do piątku włącznie każdego tygodnia.

  Realizacja zamówienia odbywa się najczęściej w dniu otrzymania należności, najpóźniej następnego dnia po jej otrzymaniu, z uwzględnieniem dni tygodnia, kiedy Antykwariat dokonuje wysyłki.

  Realizacja zamówienia następuje za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłką rejestrowaną: listem poleconym lub paczką pocztową. Możliwa jest inna forma realizacji zamówienia po uprzednim uzgodnieniu Zamawiającego z Antykwariatem.
 5. Zamówienia złożone przez instytucje publiczne (biblioteki, muzea i inne) są realizowane kredytowo.
 6. Koszt wysyłki na terenie Polski za pośrednictwem Poczty Polskiej jest zryczałtowany i wynosi 10 zł, niezależnie od ilości zamówionych książek lub innych przedmiotów antykwarycznych znajdujących się w ofercie, ich wagi i objętości.

  Koszt wysyłki poza granice Polski jest ustalany indywidualnie, zgodnie z cennikami Poczty Polskiej lub firm kurierskich.
 7. Antykwariat przykłada szczególną wagę do stanu fizycznego oferowanych książek i innych przedmiotów antykwarycznych, które w zdecydowanej większości są w dobrym i bardzo dobrym stanie fizycznym, bez widocznych śladów ich użytkowania. Jakiekolwiek odstępstwa od wymienionych stanów są odnotowane na końcu opisu podstawowego.
 8. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Zamawiającemu przysługuje prawo zwrotu zamówionej rzeczy w ciągu 14 dni od daty jej otrzymania.


strony internetowe Bydgoszcz